12.10.2021 09:51 - Американски футбол
Автор: katrinapetrova Категория: Спорт
Прочетен: 76 Коментари: 0 Гласове:
0

В неделя и понеделник сутринта се изиграха 14 мача от 5-ия кръг на НФЛ. Голяма част от двубоите предложиха невероятна драма. В ранната сесия Грийн Бей се наложи след продължения над Синсинати Бенгълс. Ню Инглънд Пейтриътс с кански мъки взе гостуването на Хюстън с победни три точки секунди преди края. Такива проблеми обаче нямаше Тампа Бей Буканиърс. 44-годишната легенда Том Брейди хвърли пасове за 411 ярда и 5 тъчдауна за домакинския разгром над Маями Долфинс.  Тези сблъсъци обаче бяха предястие за трилърите, които станаха в ранната утрин. На „SoFi Stadium“ в Лос Анджелис домакините от Чарджърс се надстрелваха през цялото време с Кливлънд Браунс. imageДвубоят се развиваше повече от перфектно за гостите, които хранеха голямото си его с добра атака. Те влязоха в последната част с аванс от 6 точки, които обаче се оказаха недостатъчни за победа. 3 минути и 20 секунди преди края Кливлънд водеше с 42-35, но само 2 минути по-късно губеше с 42-49, допускайки съкрушителна загуба.  Какво се случва със считания за фаворит за титлата преди сезона Канзас Сити? Чийфс бяха насметени насред „Ероухед“ от Бъфало Билс. Гостите натиснаха газта още от началото и така и не се обърнаха назад. Куотърбекът им Джош Алън хвърли пасове за 315 ярда, направи и общо 4 тъчдауна. Патрик Махоумс пък изглежда сякаш загубил магията си – 2 тъчдауна, но и 2 пресечени подавания и загуба за Чийфс с 20-38.